ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi İç Denetçi Eğitimi

0

Çevre Yönetim Sistemi (ISO14001:2015) İç Denetçi Eğitimi

Eğitimin Amacı

Bu eğitim, ISO 14001 gereksinimlerine göre Çevre Yönetim Sistemi kurulması ve Çevre Yönetim Sistem Denetimlerinin uygulanması ile ilgili yeterli bilgi sahibi olmak isteyen kişi / kuruluşlar için hazırlanmıştır.

Eğitimin amacı; katılımcılara çevre, çevre kirliliği, çevre boyut-etki analizi, çevre mevzuatı ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve temel elemanları, ger eksinimler ve uygulama pratikleri konusunda bilgi verilmesi ve kuruluş içi Çevre Yönetim Sistem Denetimi uygulamalarının oluşturulması, denetimlerin planlanması ve uygulanması için gerekli bilgileri aktarmak ve bu bilgileri pratik uygulamalarla pekiştirerek kuruluş içi Çevre Sistem Denetçisi yetiştirilmesini sağlamaktır. Bu eğitimin sonunda katılımcıların Çevre Yönetim Sistemleri hakkında yeterli bilgi sahibi olması beklenmektedir.

Eğitimin Hedefleri

Bu eğitimin amacı; katılımcılara, gerekli deneyim ve bilgi ile; bir Çevre yönetim sistemi (EMS) iç denetimini oluşturmayı ve yönetmeyi, planlamayı, ve sonuçlarını rapor etmeyi sağlamaktır.ISO 19011 ile uyumlu olarak bir denetim planlanması, gerçekleştirilmesi, raporlanması ve takibi.Bir iç denetimcinin sorumluluklarını, aktivitelerini ve davranış biçimlerini açıklamak.Grup çalışmaları ile katılımcıların uygunsuzluklarının saptanması, sınıflandırılması, yazılımı, kontrol listesinin ve denetim programlarının hazırlanması gibi becerilerinin geliştirilmesi.

Ön Bilgi Gereksinimleri

Katılımcıların ISO 14001:2015 standardının şartları hakkında bilgi sahibi olmalılardır.

Katılımcı Bilgileri

ISO 14001:2015 standardı iç denetimcisi olmak isteyen tüm sistem sorumluları, danışmanlar ve kariyer geliştirmek isteyen tüm kişiler.

Eğitim süresi:

2 gün (toplam14 saat)

Referanslarımız

basvuruformu

Eğitim Bilgi Formu

  Adınız (gerekli)

  Epostanız (gerekli)

  Telefon No (gerekli)

  Eğitim Adı

  İletiniz

  Share.

  Leave A Reply

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.